یکشنبه, 09 خرداد 1395

لابراتوار تخصصی کسپرسکی اعلام کرد : بسیاری از کاربران فقط از یک پسورد برای حسابهایشان استفاده می کنند مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

بررسی های کاربران سایبری توسط لابراتور کسپرسکی نشان می دهد که بسیاری از افراد مراقبت کافی را در مورد کلمه عبور به عمل نمی آورند. تنها 38% کلمه عبور برای هر حساب می سازند درحالیکه 14% فقط یک پسورد برای تمام حساب هایشان دارند. کاربرانی که برای چندین حسابشان رمز عبور های یکسانی دارند باید گفت امکان به خطر افتادن همزمان برای تمام حساب هایشان وجود دارد.

Usernameandpassword

 

 

میزان ریسک برای آن کسانی که تعداد کمی پسورد را برای تعداد زیادی از حساب های کاربریشان استفاده می کنند(که تعداد آنها 36% می باشد(و همچنین کسانی که برای تغییر کلمه عبور خود از الگوی مشخصی استفاده می کنند(12%) کم نیست. وضعیت پیچیده تر از این ها است که طبق نتایج تحقیقی دیگر از لابراتور کسپرسکی، از هر ده کاربر یک نفر از پسورد 8 کاراکتری استفاده می کنند و این در حالی است که 12% آن ها حتی برای حدس کلمه عبور سخت تر تلاشی هم نمی کنند یا حتی برای مثال از حروف بزرگ، اعداد مختلط با حروف، علائم نقطه گذاری و یا دیگر ترفند های مشابه استفاده نمی کنند.

متاسفانه طبق مطالعات نشان داده شده است که مصرف کنندگان پسورد خود را در دسترسی آسان و مکان های ناامن ذخیره می کنند. بیش از نیمی (حدود 57%) از کاربران اذعان کردند که کلمه عبور خود را بر روی یک تکه کاغذ، در یک نوشته در فایل کامپیوتر، در گوشی همراه و در مرورگر خود ذخیره می کنند و زمان کار با بروزر پسورد و نام کاربری خود را ذخیره می کنند، یک سوم (حدود 36%) از کاربران آمادگی این را دارند که با در اختیار قرار دادن دستگاه خود به دیگران، خود را بازیچه دست مجرمان سایبری یا افراد نامطمئن قرار دهند.

اینگونه بی دقتی در رابطه با کلمه عبور می تواند بیانگر این باشد که تعداد زیادی از کاربران هیچ اطلاعات محرمانه ای بر روی کامپیوترشان ندارند. این چیزی است که 27% از پاسخ دهندگان معتقد بودند بدون اینکه خودشان متوجه باشند کلمات عبور آنها مورد هدف مجرمان سایبری قرار گرفته است. علاوه بر این مطالعات اخیر کسپرسکی نشان داد که 73% کاربران ترجیح می دهند کلمه عبورشان بدون مسائل امنیتی نمایان باشد. و نتایج نشان داده است که سال گذشته حساب 20% از این افراد ربوده شده است.

دیوید اِم(پژوهشگر امنیتی در لابراتور کسپرسکی)”:متاسفانه، بیشتر افراد درک درستی از مقیاس تهدیدات اینترنتی ندارند و در مورد حفاظت از اطلاعات شخصی آنلاین به اندازه کافی جدی نیستند و به طور قابل توجهی احتمال شکست این افراد زیاد است “. انتخاب رمز عبور قوی و متفاوت برای هر حساب یک عنصر اساسی مهم برای حافظت از هویت دیجیتال است. شما می توانید راجع به آن فکر کنید و یک الگوریتم برای کلمه عبور ایجاد کنید که به راحتی هک نشود در عین حال هم خودتان به راحتی به خاطر بسپارید. همچنین برنامه ویژه ای برای به خاطر سپردن کلمه عبور وجود دارد.

می توانید کلمه عبور را به سادگی در Kaspersky Password Manager بسازید که یکی از ابزارهای Kaspersky Total Security Multi Device می باشد. Kaspersky Password Manager رمز قوی ایجاد می کند و آن را امن نگه می دارد و به طور اتوماتیک کلمه عبور را بر روی تمام دستگاه های کاربر درج می کند.

اگر می خواهید از اطلاعات دیجیتال خود حفاظت کنید , آزمون موجود در این لینک را انجام دهید.

   

 

خواندن 3075 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 خرداد 1395 ساعت 07:13
لابراتوار تخصصی کسپرسکی اعلام کرد : بسیاری از کاربران فقط از یک پسورد برای حسابهایشان استفاده می کنند - 5.0 out of 5 based on 2 votes

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Copyright AntivirusIran © 2012-2017   |   كليه حقوق محفوظ و متعلق به آنتي ويروس ايران مي باشد