چهارشنبه, 11 آذر 1394

بررسی شرکت AVG در مورد تأثیرگذاری APP های مختلف بر روی باطری

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

بررسی AVG نشان می دهد اپلیکیشن های اجتماعی بیشترین تاثیر را روی مصرف باتری و توان پردازشی دارند


AVG تلفن هوشمند کاربرانی که اپلیکیشن های AntiVirus و Cleaner این شرکت را نصب کرده و ساکن آمریکا، بریتانیا و استرالیا باشند را تحت نظر گرفته و بر اساس آن هر ۳ ماه گزارشی از عملکرد اپلیکیشن های اندرویدی منتشر می کند.

 

 

جدیدترین نسخه این گزارش بازه ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۵ را در بر گرفته و میزان مصرف باتری، داده، حافظه داخلی و توان پردازشی ابزارهای اندرویدی را در ۲ بخش بررسی می کند؛ نخست اپلیکیشن هایی که توسط کاربر اجرا می شوند و سپس آنهایی که به شکل خودکار همراه با سیستم عامل به اجرا در می آیند.


ابتدا به اپلیکیشن هایی می پردازیم که توسط کاربر اجرا می شوند. در این گروه اسنپ چت بیشترین میزان را از نظر مصرف توان پردازشی به خود اختصاص داده است که به استفاده همزمان این نرم افزار از Wifi، GPS و دوربین تلفن هوشمند باز می گردد.

نام این اپلیکیشن البته در رتبه دوم و سوم بخش های مصرف باتری و داده نیز مشاهده می شود و در مجموع می توان گفت این نرم افزار اجتماعی بدترین عملکرد را دارد و پس آن نیز اپلیکیشن آمازون با ۳ رتبه بیشترین حضور را در لیست به خود اختصاص داده است.


تامبلر در این بخش بیشترین داده را مصرف می کند، بیشترین مصرف باتری به WatchOn سامسونگ تعلق دارد و اسپاتیفای نیز مقام نخست را در بخش مصرف حافظه را به خود اختصاص داده که البته با توجه به عملکرد استریم موسیقی توسط این اپلیکیشن جای تعجب چندانی ندارد و پس از آن گوگل کروم مشاهده می شود که تنها مرورگر موجود در لیست است.

در گروه نرم افزار هایی که به شکل خودکار همراه با سیستم عامل اجرا می شوند اما فیس بوک با قاطعیت بدترین عملکرد را به خود اختصاص داده و نام این اپلیکیشن اجتماعی در ۳ بخش بیشترین مصرف داده، توان پردازشی و فضای حافظه در صدر جدول مشاهده می شود.


برای مشاهده بزرگتر تصویر را در تب جدید باز کنید

مصرف باتری تنها موردی است که از دست فیس بوک به دور مانده و بیشترین میزان در این بخش به Android Firmware Updater تعلق گرفته که وظیفه بروزرسانی کردن فرم ور دستگاه های اندرویدی را بر عهده دارد.

در رتبه های بعدی این حوزه باز هم برخی اپلیکیشن های سامسونگ مشاهده می شوند و در مجموع می توان گفت شرکت کره ای در زمینه مصرف باتری عملکرد چندان مناسبی ندارد.

نکته جالب دیگر این بخش حضور اپلیکیشن Weather Channel در رتبه سوم بیشترین مصرف داده است که توقع نمی رود به تبادل داده چندانی داشته باشد.

نکته دیگر را نیز می توان حضور آنتی ویروس Avast در مقام چهارم در نظر گرفت که رقیب شرکت AVG به شمار می رود.

AVG برای کاهش اثر منفی یاد شده پیشنهاد می کند history و cache مرورگر دستگاه را به شکل منظم پاکسازی کنید، همواره نرم افزارهای خود را به روز نگاه دارید و در نهایت زمان کمتری را به استفاده از اپلیکیشن های حاضر در لیست های فوق اختصاص دهید.

خواندن 3336 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 02 بهمن 1394 ساعت 13:46
بررسی شرکت AVG در مورد تأثیرگذاری APP های مختلف بر روی باطری - 4.6 out of 5 based on 16 votes

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Copyright AntivirusIran © 2012-2017   |   كليه حقوق محفوظ و متعلق به آنتي ويروس ايران مي باشد