سه شنبه, 28 مهر 1394

مایکروسافت ترفند جدیدی را به کار بسته تا کاربران ویندوز ۱۰ را قانع کند که از مرورگر جدید «اج» (Edge) استفاده کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

مایکروسافت ترفند جدیدی را به کار بسته تا کاربران ویندوز ۱۰ را قانع کند که از مرورگر جدید «اج» (Edge) استفاده کنند و به سراغ فایرفاکس یا کروم نروند. در پیش‌نمایش به‌روزرسان جدید از ویندوز ۱۰ که اخیرا لو رفته، این شرکت پیام جدیدی اضافه کرده است. این پیام آن دسته از کاربرانی را که مرورگر پیش‌فرض‌شان را عوض می‌کنند، هدف قرار می‌دهد. به این صورت که اگر شما اج را به عنوان مرورگر پیش‌فرض انتخاب کرده باشید و با نصب کروم یا فایرفاکس بخواهید مرورگر پیش‌فرض را به یکی از این دو تغییر دهید، یک پنجره‌ی پیام باز می‌شود و به شما می‌گوید “مایکروسافت اج را امتحان کنید.”

 

این پیام ویژگی‌های بارز اج را برجسته می‌کند؛ مثلا این که اج به شما اجازه می‌دهد روی صفحات وب بنویسید، کورتانا در آن ادغام می‌شود و یک حالت مطالعه (reading view) دارد. پیام جدید مایکروسافت یک گزینه‌ی بزرگ و برجسته (bold) دارد که می‌گوید “عوض نکن و همین حالا امتحان کن”. کلیک کردن روی این گزینه اج را باز می‌کند و مرورگر رقیبانی مثل فایرفاکس و کروم را به عنوان پیش‌فرض انتخاب نمی‌کند.

تغییراتی از این دست باعث آزار شرکت‌های رقیب می‌شود. موزیلا برای اینکه مایکروسافت تغییر مرورگر پیش‌فرض به فایرفاکس را در ویندوز ۱۰ سخت‌تر کرده بود، به این شرکت در قالب نامه‌ای سرگشاده، واکنش نشان داده بود. موزیلا حتی یک ویدیوی آموزشی منتشر کرد تا به کاربران فایرفاکس یاد دهد تنظیمات پیش‌فرض‌شان را بازنشانی کنند.
Microsoft Edge
Microsoft Edge
مایکروسافت همین رفتار انحصارطلبانه را در مورد موسیقی و برنامه‌ها هم دارد. اگر شما بخواهید تنظیمات پیش‌فرض را تغییر دهید، پنجره‌ی پیامی باز می‌شود و سعی می‌کند شما را قانع کند که همین تنظیمات پیش‌فرض را حفظ کنید. این تغییر جدید در به‌روزرسان جدید ویندوز ۱۰ که طی هفته‌های آینده ارایه خواهد شد، اعمال می‌شود

خواندن 3122 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 مهر 1394 ساعت 10:33
مایکروسافت ترفند جدیدی را به کار بسته تا کاربران ویندوز ۱۰ را قانع کند که از مرورگر جدید «اج» (Edge) استفاده کنند - 5.0 out of 5 based on 2 votes

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Copyright AntivirusIran © 2012-2017   |   كليه حقوق محفوظ و متعلق به آنتي ويروس ايران مي باشد