سه شنبه, 29 بهمن 1392

بهترین آنتی ویروس ۲۰۱۳ از نظر AV-Comparatives

این مورد را ارزیابی کنید
(49 رای‌ها)

AV-Comparatives در پایان هر سال یک گزارش خلاصه منتشر می کند که اطلاعاتی را در مورد محصولات آنتی ویروس متنوعی که در طول سال تست شده اند را در خود دارد و بر روی محصولاتی که صاحب امتیاز بالای تست های متنوع شده اند، تاکید می کند. لطفا به خاطر داشته باشید که این گزارش به همه تست های مقایسه ای آنتی ویروس انجام شده  نگاه می کند و نه آخرین تست هایی که انجام شده اند. توضیحات و نتایج بر مبنای نتایجی هستند که در گزارش های تست مقایسه ای متنوع در AV-Comparatives به دست آمده اند و نتایج بررسی در طول دوره انجام این تست ها در  این گزارش نهایی در نظر گرفته شده است. (http://www.av-comparatives.org/comparatives-reviews)

 

 

 

شرکت های مشارکت کننده در تستهای AV-Comparatives :

ما خوشحالیم که تست های سال به فروشنده ها کمک کرده اند که باگ های مهم و اشکالات دیگر آنتی ویروس هایشان را شناسائی کنند و انجام این تست ها به پیشرفت بیشتر برنامه های امنیتی کمک کرده است.

AV-Comparatives

توجه کنید در این تست نسخه های  زبان چینی Kingsoft، Qihoo و Tencent استفاده شده اند.  برای سایر آنتی ویروس ها، فقط نسخه انگلیسی زبان استفاده شده است.

خلاصه شیوه امتیازدهی در AV-Comparatives

AV-Comparatives امسال ۲۲ محصول امنیتی منتشر شده برای ویندوز را در معرض بررسی دقیق قرار داده است. همه برنامه ها از نظر توانائی شان برای حفاظت از کاربران در برابر تهدیدهای اینترنت واقعی، شناسائی هزاران برنامه مشکوک جدید و جلوگیری از کند شدن PC تست شده اند. علاوه بر این تست های اختیاری هم در جنبه های متفاوتی انجام شده اند مثلا برنامه های آنتی ویروس از این نظر که کار حذف بدافزار از یک PC آلوده یا مقابله با تهدید های جدید و ناشناخته و یا حفاظت کاربر بر علیه حمله های فیشینگ را تا چه حد خوب انجام می دادند، بررسی شدند. در حالیکه همه برنامه های شرکت کننده در تست ما به یک سطح قابل قبول کلی دست پیدا کردند اما برخی برنامه ها از برنامه های دیگر عملکرد بهتری داشتند و جایزه های ما مشخص کردند که بهترین نتایج در هر تست و بهترین نتایج به طور کلی متعلق به چه محصولی بوده است.

جایزه سال محصولات ۲۰۱۳ AV-Comparatives برای  کسب بهترین امتیاز کلی ، با در نظر گرفتن همه تست ها تعلق می گیرد به Kaspersky Lab
 

ما احساس می کنیم که Emsisoft هم  به دلیل به دست آوردن جایزه نقره ای در تست حفاظت جهان واقعی در اولین سال تست، شایستگی این دارد که نامش را به شکل ویژه ذکر کنیم. این جایزه ها انحصارا بر مبنای نتایج تست محصولات است. به هر حال ما طبق معمول به کاربر دوست بودن محصولات در استفاده های روزمره هم نگاه ویژه ای کرده ایم  و  در زیر برخی از نکات برجسته این بررسی را ذکر می کنیم :

پنجره های برنامه اصلی آویرا، بیت دیفندر، کاسپرسکی، مایکروسافت و ترند میکرو ، کار یافتن همه کارکردها و اطلاعات مناسب را خیلی ساده می کنند. در صورتی که هر جزء حفاظتی غیر فعال شده باشد، یک دکمه ” Fix All” فورا می تواند همه آنها را فعال کند.
آنتی ویروس های avast! و AVG اجازه می دهند که در طول نصب بتوانیم زبان کامپوننت ها و واسط ها را انتخاب کنیم. در هر دو مورد برنامه ویزارد خارج کننده از نصب اجازه می دهد که اجزای نصب شده و زبان ها را تغییر دهیم و یک کارکرد تعمیری هم در برنامه گنجانده شده است.
Avast، eScan، ESET، Kaspersky Lab ، McAfee همگی اجازه می دهند که کارهای پایه در یک دستگاه تاچ اسکرین به سادگی انجام شود.
ویزارد تنظیم Emsisoft یک توضیح خوب از برنامه های ناخواسته بالقوه ارائه می کند و این موضوعات را از طریق مرورگری که بر روی نوار ابزارها اجرا می شود نشان میدهد. همینطور یکی از هشدارهای بدافزار Qihoo به صورت خیلی خلاصه توضیح می دهد که تروجان چیست و می گوید تروجان یک برنامه خطرناک است که به شکل یک فایل صوتی یا ویدئویی درآمده است.

وقتی که حفاظت زمان واقعی F-Secure یک بدافزار را در درایو فلش پیدا می کند، یک هشدار واضح نمایش پیدا می کند. در این حالت هیچ نیاز به تعامل کاربر وجود ندارد ولی کاربران متخصص می توانند جزئیات بیشتری را ببینند.
Sophos از هشدارهای مدرن ویندوز ۸ استفاده می کند. این هشدارها ساده و روشن هستند و به هیچ نوع تعاملی از سوی کاربر نیاز ندارند و ضمنا حالت های دسکتاپ و حالت مدرن با هم سازگار هستند.
اگر اجزای حفاظتی غیر فعال شوند، اف سکیور و ترند میکرو هشدار سریع Windows Action Center را با هشدار واضح تر و با دوام تر خودشان تکمیل می کنند.
AVG، ESET و Kaspersky Lab نیز فایل های راهنمای محلی را به عنوان یک پایه دانش آنلاین ارائه می کنند آنها یک دستورالعمل قابل دانلود دارند که استاندارد خیلی بالائی را فراهم می کند.

بررسی کلی سطح های قابل دسترس در سال ۲۰۱۳ :

AV-Comparatives طیف وسیعی از تست ها و بررسی ها را در گزارش های جامع ارائه می کند (http://www.av-comparatives.org/comparatives-reviews). جایزه های سالانه بر مبنای سری های تست اصلی عمومی سالانه سال ۲۰۱۴ در زیر هستند : تست حفاظت جهان واقعی، تست عملکرد، تست تشخیص فایل، تست هشدار غلط ( همه اجباری هستند) و تست پیشگیری، تست حذف بد افزار و تست ضد فیشینگ ( همه اختیاری هستند) . فروشندگانی که نمی خواهند که برخی از خصوصیات محصولات شان به شکل عمومی ارزیابی شود ( مثلا در برخی از تست های اختیاری مشارکت نمی کنند) هنوز هم صلاحیت دارند که به عنوان محصول سال برگزیده شوند یا جایزه های رتبه برتر را کسب کنند اما روشن است که فرصت های کمتری برای به دست آوردن امتیازها دارند. تست ها و بررسی های اضافی ما ( بخشی از سری های تست اصلی نیستند و با جایزه ها هم مرتبط نیستند) عبارتند از : تست امنیت Mac/ تست امنیت موبایل ، بررسی امنیت تجاری.
همه برنامه های تست شده از تولید کننده های مشهور و قابل اعتماد هستند. توجه کنید که حتی جایزه سطح استاندارد هم به این نیاز دارد که برنامه به استاندارد خوبی دست پیدا کند اگرچه بررسی ما حیطه هایی که در مقایسه با محصولات دیگر به پیشرفت نیاز دارند را هم ذکر می کند. سطح پیشرفته حیطه هایی را نشان می دهد که ممکن است به کمی پیشرفت نیاز داشته باشند اما در حال حاضر هم شایستگی زیادی دارند. در جدول زیر یک بررسی کلی از جایزه های به دست آمده توسط محصولات آنتی ویروس در سری های تست اصلی تست های AV-Comparatives در سال ۲۰۱۳ را می بینید.

AV-Test

 

 

خواندن 4453 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 04 اسفند 1392 ساعت 13:44
بهترین آنتی ویروس ۲۰۱۳ از نظر AV-Comparatives - 5.0 out of 5 based on 49 votes

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Copyright AntivirusIran © 2012-2017   |   كليه حقوق محفوظ و متعلق به آنتي ويروس ايران مي باشد