دوشنبه, 26 آبان 1393

دانلود USB KEYBOARD GUARD برای محافظت ابزار یو اس بی (G-Data Antivirus)

این مورد را ارزیابی کنید
(60 رای‌ها)

دانلود USB KEYBOARD GUARD برای محافظت ابزار یو اس بی (G-Data Antivirus)

این برنامه رایگان و برای برای محافظت در مقابل حملات BadUSB میباشد در ادامه توضیحاتی درباره این نوع حملات نیز داده شده 

موضوع این است که بعضی مدلهای برخی ابزار یو اس بی بیشتر میتوانند مورد حملات BadUSB قرار گیرند و مشکل این است که به هنگام خرید انها دانستن اینکه ایا این اسیب پذیری را دارند یا خیر غیر ممکن است.
 
در واقع دو محققی که اسیب پذیری یو اس بی را کشف و ثابت کرده بودند اکنون انالیزهای خود را گسترده تر انجام داده و ده ها ابزار یو اس بی متفاوت چون فلش مموری و اداپیتور کارتهای اس دی و اداپتورهای ساتا و موشواره های اپنیک و صفحه کلیدها و غیره را عمقی انالی کرده و دریافته اند که چندین محصول اسیب پذیر بوده و میکروکنترولرهائی قابل برنامه ریزی دارند که امکان به دست گرفتن کنترل سیستم میزبان را فراهم میسازند اما برخی دیگر متفاوت بوده و اسیب پذیر نمیباشند.
 
بعنوان مثال انان سه موشواره Logitech را گشوده و بررسی کرده اند. همه انها اسیب پذیر هستند. اما بر عکس موشواره "Mighty Mouse" اپل این اسیب پذیری را ندارد چون مموری ان از نوع EPROM (Erasable Programmable Read Only Memory) بوده و قابلیت برنامه ریزی مجددرا ندارد. همچنین در زمینه وبکم ها, Creative Labs Live Cam Synd HD به احتمال خیلی زیاد اسیب پذیر است در حالیکه Cheap SpeedLink Reflect LED اسیب پذیر نمیباشد. در همه ابزارهای یو اس بی دیگر اینچنین بوده و بعضی اسیب پذیر و بعضی دیگر این اسیب پذیری را نداشته اند. لیست ابزارهای جانبی یو اس بی انالیز شده توسط ایندو محقق SRLabs با جزئیاتی بسیار در مورد هر یک روی این صفحه منتشر شده است. در مجموع نیمی از میکروکنترولرهای انالیز شده اسیب پذیر بوده اند.
 
سازندگان میکروکنترولرهای یو اس بی بسیارند و مشکل میتوانند در مورد درجه امنیتی بهتر با یکدیگر به توافق برسند.
 
اما چگونه میتوان به هنگام خرید یک ابزار جانبی یو اس بی دانست که ایا اسیب پذیر میباشد ؟ متاسفانه نمیتوان اینرا دانست چون روی بسته بندی انها اینکه ایا یک میکروکنترولر دارند و ایا قابل برنامه ریزی است قید نشده است. برای دانستن این موضوع باید انرا گشوده و یا در واقع انرا شکست و این همان کاری است که محققین SRLabs انجام داده اند. لیستی که انها از ابزاری که بررسی کرده اند منتشر شده میتواند اولین نشانه و کمکی در زمینه اسیب پذیری محسوب گردد اما متاسفانه و مسلما شامل تمام ابزار یو اس بی بازار نمیشود.
 
بعلاوه راه حلهای بسیاری نیز برای محافظت موجود نیست. اما میتوان مثلا از برنامه Keyboard Guard شرکت GData نام برد که میتواند کانکشنهای صفحه کلید یو اس بی را مسدود سازد و در نتیجه یک ابزار جانبی مخرب نمیتواند ناگهانی به یک صفحه کلید که یکی از سناریوهای حمله بسیار خطرناک است تبدیل گردد. اما حتی با این برنامه امنیت صد در صد تضمین نمیشود. برای اجتناب از متصل شدن صفحه کلید در هر بار استفاده, این ابزار امکان ذخیره شناسه خود را در لیست سفید میدهد اما این شناسه ها با گواهی ها مرتبط نبوده و میتوان از انها سوء استفاده کرد

لینک دانلود از سایت سازنده :
https://www.gdatasoftware.com/downloads.html

آنتی ویروس ایران

 

خواندن 6064 دفعه
دانلود USB KEYBOARD GUARD برای محافظت ابزار یو اس بی (G-Data Antivirus) - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Copyright AntivirusIran © 2012-2017   |   كليه حقوق محفوظ و متعلق به آنتي ويروس ايران مي باشد