شنبه, 12 مهر 1393

مایکروسافت از ویندوز ۱۰ رونمایی کرد مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(84 رای‌ها)

شرکت مایکروسافت سیستم عامل جدیدش را معرفی کرد. ولی علی رغم آنچه که انتظار می رفت، نام سیستم عامل جدید ویندوز ۹ نیست، نام آن، ویندوز ۱۰ میباشد

شرکت مایکروسافت طی برنامه ای که در سنفرانسیسکو ترتیب داد، سیستم عامل ویندوز ۱۰ را معرفی کرد. بدین ترتیب نسل بعدی ویندوز با نام سورپریزش، برای اولین بار معرفی گردید.

 

تری مایرسون از شرکت مایکروسافت، ضمن ابراز اینکه ویندوز جدید برای جهان "اول موبایل، اول ابر" باید از ابتدا انجام گردد، اعلام داشت که ویندوز ۱۰ را میتوان در بسیاری از دستگاهها استفاده کرد. همچنین یک مغازه نرم افزار ویندوز برای هر محیط که مدتی است مایکروسافت در خصوص آن فعالیت میکرد نیز تایید شد.
مایرسون ویندوز ۱۰ را، "کاملترین پلت فرم موجود از گذشته تا کنون" مینامد. دلیل اینکه چرا مایکروسافت پس از ویندوز ۸ و ویندوز ۸.۱، به جای ویندوز ۹، ویندوز ۱۰ را به بازار عرضه کرده است، هنوز مشخص نمیباشد. یک نسخه پیش نمایش از ویندوز ۱۰ ماه آینده حاضر خواهد بود. بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده، پایان یافتن این سیستم عامل تا بهار سال ۲۰۱٥ طول خواهد کشید.
ویندوز ۱۰ در همه دستگاهها قابل استفاده خواهد بود
ویندوز جدید در تبلت، تلویزیون، تلفن، کامپیوتر و حتی در فبلت ها قابل استفاده خواهد بود. مهمتر اینکه برای همه این دستگاهها، تنها یک مغازه نرم افزار مشترک وجود خواهد داشت و به عنوان مثال برنامه ای را که در کامپیوتر خود نصب کرده اید، میتوانید به همان شکل در تلفنتان نیز نصب نمایید.  

یک نرم افزار در همه دستگاهها قابل استفاده خواهد بود
برنامه نویسان، برنامه هایی را که مینویسند، به عنوان مثال برنامه ای که برای تلفن نوشته اند را میتوانند در پلت فرمهای نیز به کار انداخته و بدین ترتیب برنامه نویس میتواند به گروه وسیعتری در مدتی کوتاه برنامه هایش را عرضه کند. نرم افزارهای ویندوز ۸ نه تنها برای اینترفیس لمسی، بلکه با صفحه کلید و ماوس نیز قابل استفاده خواهد بود.


اینترفیس ویژه برای دستگاهها
به عنوان مثال در کامییوتری که توسط صفحه کلید و یا ماوس استفاده میشود، ویندوز ۱۰ اینترفیسی کلاسیک به شما ارائه خواهد داد ولی اگر از تبلت استفاده مینمایید، سیستم عامل در وضعیت تبلت ظاهر ده و صفحه کلید را از دور خارج خواهد نمود و کاملا به حالت لمسی در خواهد آمد.


منوی شروع بازگشت
از ویژگیهای مهم و قابل توجه در ویندوز ۱۰، حفظ ظاهر کلاسیک در نسخه کامپیوتری میباشد. بخصوص شباهتهایی که با ویندوز ۷ دارد، جلب توجه میکند. مهمتر از همه اینکه منوی شروع در پایین سمت چپ صفحه همانند گذشته جای گرفته است.


در اواسط سال ۲۰۱٥ به بازار عرضه خواهد شد
سیستم عامل جدید مایکروسافت با نام ویندوز ۱۰، در اواسط سال ۲۰۱٥ ارائه خواهد گردید. این ویندوز هنوز در مرحله آزمایش میباشد و توسعه دهندگان با دریافت انتقادات و پیشنهادات، خطاهای سیستم جدید را بر طرف میکنند. 

 

خواندن 5850 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 12 مهر 1393 ساعت 12:05
مایکروسافت از ویندوز ۱۰ رونمایی کرد - 5.0 out of 5 based on 84 votes

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Copyright AntivirusIran © 2012-2017   |   كليه حقوق محفوظ و متعلق به آنتي ويروس ايران مي باشد