سه شنبه, 29 بهمن 1392

انتخاب پسورد قابل اطمینان

این مورد را ارزیابی کنید
(53 رای‌ها)

مک آفی دارای تعدادی قوانین و تذکر برای ایجاد رمز عبورهای قدرتمند می‌باشد تا اینکه عمل هکران را خنثنی کند. در ادامه این نکات را بررسی می کنیم.

چگونه می‌توان یک پسورد قوی که به راحتی به خاطر سپرده می شود را ایجاد کرد. این یکی از چالش‌هایی است که ما با آن روبه رو هستیم و این موضوع باعث ایجاد یک‌سری راهنمایی ازسوی McAfee شده است.

به افتخار روز رمز، McAfee یک ‌سری راهنمایی‌ها و نکات را جهت حفظ پسورد ارائه کرده است. اینتل همچنین با یک صفحه به شما می گوید که شکستن یک پسورد چقدر طول می‌کشد. بیایید تا به این صفحه‌ی اینتل نگاهی کنیم.

 

به صفحه‌ی (رمز عبور شما چقدر قوی است؟) وارد شوید و سپس یک رمز به عنوان نمونه وارد کنید. در این حالت راهنمای سایت به شما می‌گوید که پسورد بر روی اینترنت فرستاده نشده اما باز هم هشدار می‌دهد که رمز واقعی خود را وارد نکنید. در عوض شما می‌توانید رمزی را که دوست دارید استفاده کنید.

این صفحه به شما اطلاع می دهد که چند ثانیه، دقیقه، ماه و یا سال‌ طول می‌کشد تا کسی رمز عبور شما را هک کند. برای مثال: یک رمز عبور شبیه (۱۲۳۴۵) یا (abcde) ممکن است در صفر ثانیه هک گردد. بنابراین اگر بخواهید رمز عبور شما به جای ثانیه، ماه‌ها و یا سال‌ها طول بکشد تا کشف گردد، انتخاب شما چه چیزی باید باشد؟

 

McAfee در این زمینه چند پیشنهاد دارد که ممکن است قدیمی باشند اما ارزش تکرار را دارند. این پیشنهاد‌ها به شرح زیر می‌باشند:

  • از رمز‌های عبور متفاوتی برای حساب بانکی‌، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید زیرا در اینصورت با وجود هک کردن رمز ایمیل شما، حداقل رمز عبور بانکی شما ایمن باقی می‌ماند.
  • رمز عبور قوی معمولا ترکیبی از حروف، اعداد و علائم می‌باشد. اما نباید از یک‌سری کاراکتر‌های تصادفی استفاده شود که نتوان آن را به خاطر سپرد.
  • پسورد قوی الزاما پیچیده نمی باشد بلکه اغلب یک پسورد طولانی که براحتی به خاطر سپرده شود، ایمن‌تر می‌باشد. پسوردی همانند “XF1&tmb” طبق اینتل ۶ دقیقه طول می کشد تا هک گردد اما پسوردی همانند “The-shining-sea” یک هکر را ۴۸ سال مشغول نگه می‌دارد. پس پسوردی که هم قوی باشد و هم به آسانی به خاطر سپرده شود، به سختی هک می‌گردد.

در نهایت پیشنهاد می‌کنم که از یک نرم افزار مدیریت رمز عبور استفاده شود همانند ابزار‌هایی که کار‌های پیچیده‌ای را جهت ایجاد، ذخیره ‌سازی رمز عبور شما در هر وب سایتی، بکار می‌گیرند. دو مورد نرم افزارهای مدیریت رمز عبورشامل: RoboForm  و Last Pass می‌باشد. ما برای سال‌هاست که از RoboForm استفاده می‌کنیم و بدون کمک آن برای وارد کردن تک به تک پسوردها کاری سخت و زمان‌بر را باید انجام دهیم.

 

خواندن 5936 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 04 اسفند 1392 ساعت 13:42
انتخاب پسورد قابل اطمینان - 5.0 out of 5 based on 53 votes

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Copyright AntivirusIran © 2012-2017   |   كليه حقوق محفوظ و متعلق به آنتي ويروس ايران مي باشد 

×
فروش آنتی ویروس اویرا + موبایل