دوشنبه, 24 آبان 1395

شبکه های کامپیوتری و مقابله با باج افزارها مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

اهداف باج افزار ها از سمت مشتریان خانگی فاصله گرفته و به کسب و کارهای بزرگ نزدیک شده است. 

دلیل آن هم خیلی ساده است، مشتریان فقط پول دارند. اما کسب و کارها، جیب های عمیقی دارند که حاضرند به خاطر فایل های مهم و حیاتی خود هر مبلغی را بپردازند. مشکل از دست دادن این فایل ها آزار دهنده است، زیراکه آن ها می توانند به راحتی فایل ها را از بین ببرند.

تفاوتی که بین مشتریان خانگی و کسب و کار ها وجود دارد در این است که کسب و کارها سطح حمله ی بزرگتر و نقاط ورود بالقوه ی بیشتری را در سیستم ها دارند. بزرگ بودن یک سازمان، فرصت بیشتری برای مجرمان ایجاد می کند تا به آن حمله کند. تنها کافی است تا یک کارمند از شرکت فایل مخرب را باز کند تا بدین ترتیب تمام سیستم های شرکت آلوده شوند.

cryptxxx

این مسئله چالشی بزرگ برای تیم امنیت داخلی شرکت است. بدین ترتیب که تیم های امنیتی IT می بایستی برای آموزش همکاران خود اقدام کرده و مطمئن شوند که به دنبال بهترین روش امنیتی IT هستند.

برای تمام خطراتی که انسان ها را تهدید می کند راه های دفاعی وجود دارد، در این مسئله هم امنیت IT آخرین خط دفاعی در حفاظت از شبکه ی شرکت ها است. هنگامی که باج افزار وارد دستگاه می شود می تواند آلودگی خود را در سراسر سیستم پخش کند و هر درایوی راکه توسط USB یا از طریق ابر، درایو خارجی یا سرور شبکه متصل است را رمزنگاری کند. اگر شما اخبار باج افزار ها را خوانده باشید می دانید که آن ها می توانند سیستم مدیر عامل یا حتی سرایدار یک بیمارستان را هک کرده و از طریق رمزنگاری فایل های بیماران، پرونده ها را به گروگان گرفته و درخواست باج کنند.

بنابراین متوجه شدید که این مخاطرات سر راه هرکسی و هر کسب و کاری قرار می گیرد. چه کاری را می توان انجام داد؟ اغلب شما endpoint را در بین راهکار های امنیتی دیگر برای محافظت در برابر باج افزار ها در محیط کسب و کار خود انتخاب می کنید.

در Kaspersky Endpoint Security ماژولی به کار رفته است که سیستم ناظر نامیده می شود که بر تمام تغییراتی که بر روی endpoint رخ می دهد نظارت دارد. در مورد باج افزارها، این سیستم می تواند رمزنگاری فایل ها را توسط یک سیستم خارجی شناسایی کرده، عملکرد آن را متوقف و تمام آسیب ها را به حالت قبل باز گرداند. این یک قابلیت شناسایی هوشمند و قدرتمند است که نه تنها از ما محافظت می کند بلکه سیستم را از هرگونه باج افزار می زداید. Kaspersky Endpoint Security، سیستمی دارد که به صورت کاملا خودکار از ورود هر گونه مورد مشکوک جلوگیری می کند که به محافظت endpoint از هرگونه آسیب اکسپلویت های شناخته شده و گمنام بر روی سیستم کمک می کند. توقف ورود باج افزار ها به سیستم در وهله ی اول مهم و حیاتی است.

برای محافظت از فایل های اشتراک گذاری شده، Kaspersky Security for Windows Servers ، تکنولوژی جدیدی است که در Kaspersky Endpoint Security به کار رفته است. آنتی رمزنگار هم شبیه سیستم ناظر عمل می کند و بر فایل های اشتراک گذاری شده به منظور فرآیند های رمزنگاری مشتریان از راه دور نظارت دارد. اگر این سیستم، رمزنگاری را در دستگاه تشخیص دهد، بلافاصله آن را می زداید. علاوه بر این، آنتی رمزنگار مسدود کننده هاست (هاست بلاکر) را برای توقف تمام اتصالات به باج افزار آلوده به کار می گیرد.

در لابراتوار کسپرسکی، ما به شما کمک می کنیم تا میزان خطرات و آسیب ها را به حداقل برسانیم. این راهکار امنیتی به شما کمک می کند تا تمام سیستم ها را از هرگونه آلودگی و خطرات پیش رو در امان نگه دارید، تا کسب و کار شما مورد هدف سودمند مجرمان سایبری قرار نگیرد.

خواندن 2450 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 آبان 1395 ساعت 11:35
شبکه های کامپیوتری و مقابله با باج افزارها - 5.0 out of 5 based on 2 votes

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Copyright AntivirusIran © 2012-2017   |   كليه حقوق محفوظ و متعلق به آنتي ويروس ايران مي باشد 

×
فروش آنتی ویروس اویرا + موبایل