سه شنبه, 29 بهمن 1392

نکات مهم امنیتی برای حساب کاربری فیس بوک Facebook Security

این مورد را ارزیابی کنید
(50 رای‌ها)

Facebook Security

مطمئنا در مطبوعات شنیده اید که بسیاری از سازمان‌ها و افراد مشهور حساب کاربریشان در فیس بوک و یا سایر شبکه اجتماعی هک شده است. در ادامه به بررسی  چند نکته برای در امان ماندن از خطرات نفوذ و هک شدن در شبکه های اجتماعی می پردازیم.

 1. حساب کاربری شبکه اجتماعی تان را با یک پسورد قوی محافظت کنید. برای این منظور به همین بلاگ به موضوع انتخاب پسورد قابل اطمینان مراجعه نمایید.
 2. در صورت امکان از تایید رمز دو مرحله ای استفاده کنید: شما می توانید با استفاده از تلفن از تایید رمز دومرحله ای استفاده کنید. این امکان به این صورت است که شما پس از وارد کردن نام کاربری و رمز، یک رمز ثالث برای تایید به تلفن شما ارسال می شود و پس از وارد کردن آن در مرحله دوم امکان ورود به اکانت مهیا می شود.
 3. پسورد موبایل شما رو محافظت می کند: بسیاری از کاربران از طریق موبایل به حساب کاربری شبکه اجتماعی خود دسترسی پیدا می کنند. اما با توجه به اینکه موبایل در همه جا به کار گرفته می شود ممکن است که به سرقت برود یا اینگه گم شود. پس با ایجاد یک پسورد آن را ایمن کنیم.
 • برای تمامی فعالیت های خود از حساب کاربری مشترک استفاده نکنید: سعی کنید که برای هر کاربر خود یک حساب کامپیوتری ایجاد کنید، به خصوص  اگر با اطلاعات حساسی کار می کنید. علاوه بر ذخیره ی اطلاعات محرمانه ی خود در پایگاه‌های اطلاعاتی، مرورگرها را هم فراموش نکنید. این اطلاعات مخصوص به هر کاربر است. با ایجاد یک حساب برای هر کاربر، شما مطمئن می شوید که کاربر دیگری این اطلاعات را دریافت نمیکند.
 • کامپیوتر خود را از آلوده شدن ایمن نگه دارید: مطمئن شوید که وقتی با یک شبکه ی اجتماعی کار می کنید کامپیوتر شما به Key logger آلوده نشده است. Key logger تمامی ورودی های شما را کپی کرده و به Cybercriminals می فرستد. همیشه از یک نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید.
 • کامپیوترتان را محافظت کنید بطوریکه فقط کاربران مجاز به آن دسترسی داشته باشند: حتی اگر کامپیوتر شما آلوده نباشد ممکن است که دیگران به آن دسترسی پیدا کرده باشند. همه ی وب سایت ها اجازه می دهند تا اطلاعات ورودی شان را ذخیره کنند پس آنها می توانند سریعتر به  سایت دسترسی پیدا کنند. این امر باعث می شود که اگر کسی مرورگر را باز می کند و انواع وب سایت شبکه های اجتماعی رو می نویسد، بتوانند بر روی  حساب شما تسلط پیدا کنند.
 • رمز عبور خود را هر چند وقت یکبار تغییر دهید: مهم نیست که پسورد شما ایمن است یا نه ، ضروری است که بطور منظم آن را تغییر دهید. زیرا با وجود ایمن بودن پسورد شما، بسیاری از پورتال ها  می توانند آن را هک کنند و  به پسورد شما دسترسی پیدا کنند .
 • برای حساب های متعدد خود از پسورد مشابه استفاده نکنید: زیرا در اینصورت هکران می توانند بر مبنای آدرس ایمیل تان، به حساب های دیگرتان هم  دسترسی پیدا کنند.
 • از آدرس‌های ایمیل  و نام کاربری متفاوت  برای حساب اجتماعی خود استفاده استفاده کنید: با این کار شما مطمئن خواهید شد که یک هکر زمان بیشتری را نیاز دارد تا حساب های اجتماعی شما را پیدا کند.
 • دسترسی کاربران رو محدود کنید: به عنوان مثال در فیس بوک، شما می توانید برای یک صفحه تعدادی کاربر و مدیر داشته باشید. در صورت اجازه دادن به چندین کاربر و مدیر،ممکن است که مورد هدف قرار گیرید و همچنین در این حالت کنترل و حفاظت از حساب‌ها مشکل می باشد.
 • خواندن 5305 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 04 اسفند 1392 ساعت 13:43
  نکات مهم امنیتی برای حساب کاربری فیس بوک Facebook Security - 5.0 out of 5 based on 50 votes

  نظر دادن

  از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  Copyright AntivirusIran © 2012-2017   |   كليه حقوق محفوظ و متعلق به آنتي ويروس ايران مي باشد